- Opilá Anička.

15. march 2013 at 19:13 | Anička |  Her Diary
Po delší době přeju krásný večer :)
Dlouho jsem nenapsala, protože není vůbec čas a vlastně ani nálada po těch úděsných dnech ve škole. Mám toho strašně moc do tý hnusný školy, samý referáty a tuny učení :/ Poslední týden shrnu do pár odstavců.


Začnu sobotou, o který jsem psala v posledním článku. Měla jsem přespat u Danči (kamarádka ze základky). Měly jsme v plánu si pustit filmy a trochu popít, ovšem malinko se nám to vymklo z rukou a já se ožrala tak, že... no ani nechci říct, co jsem dělala :P Pili jsme kolu s rumem, takže sme se hodily do nálady docela rychle. Když jsem se v neděli probudila, tak jsem si nepamatovala skoro nic, ale pomalu jsem si začala vzpomínat, až mi to všechno naskočilo.. docela se divim, že i po takovým opití si všechno pamatuju. Dělala jsem, oproti Danče, strašný kraviny. Na ní nebylo vůbec vidět, že něco pila a já se válela po zemi v loužích jak pytel brambor a mlela úplný blbosti :D Ale i tak to byl hezkej večer... až teda na jednu věc, v neděli jsem zjišťovala škody a byly docela dost velký. Za prvé, na bundě jsem si urvala kapucu, respektivě mi jí urvala Danča, když mě zvedala ze země :D Úplně mi z toho lítá vata, takže.. je po ní :D Kapuca asi zůstala někde ve městě ležet, takže jsem díru na bundě zašila a budu to muset tu chvilku, než nebude teplo, v ní vydržet. za druhé jsem si úplně odloupla podrážku u bot, takže ty můžu rovnou vyhodit :D Chodim teďka jak trhan, protože jiný nemám. Za třetí,.. když jsem se chystala domů a koukala se na kalhoty, vyprskla jsem smíchy. Byly úplně totálně celý od bahna a kolena úplně prošoupaný :D Fakt jsem se musela válet jak prase v tu noc :/

Jen tak pro zajímavost, opilá Anička skoro klečící na zemi :D

No a v neděli večer, když jsem si vlezla do sprchy, jsem zjistila, že mám na pravý ruce dost velkou fialovou modřinu a koleny i lokty úplně do krve odřený. Takže... můžu Vám teď říct, že mám na nejmíň měsíc vystaráno :P Opravdu mi to stačilo a dlouho se teď alkoholu nedotknu.
Víkend jsem pak něják dožila doma, v teple a s pořádným bolením hlavy. No a v pondělí zase brzo ráno vstávání a škola. Trochu jsem byla nevyspalá a bylo mi pořád na nic, takže se mě i ve škole spolužačky ptaly, jestli prej nefetuju :DD Byla jsem v ten moment docela naštvaná, co si o mě myslí, ale pak jsem se tomu smála. Co jim je do toho, že :)

Celý týden byl nakonec docela fajn, utek rychle.
Včera jsem měli přednášku o šikaně na internetu a nebezpečí na facebooku. Bylo to fajn, první přednáška, u který jsem se nenudila a opravdu zasmála.

Dneska jsem dostala dvojku ze slovíček z němčiny, huráá :D Konečně nějáká lepší známka. Jak já tu němčinu nesnášim. Možná asi víc tu učitelku, co nás to učí. Jen řve a řve a myslí si, že nás donutí se to pak naučit. Jo, donutí :D Jde z pak docela strach :D
Zbytek pátku ztrávím u naťase na skypu s Honzíkem, teplým čajem a krásnou music :)

 


Poll

Líbí se ti můj blog?

Ano 60.3% (753)
Ne 39.7% (496)

Comments

Show all (465)
Show older comments

401 FrankDessy FrankDessy | Email | Web | 13. july 2018 at 18:19 | React

<a href=https://validccseller.com>buy cc</a> - valid shop, online cc shop

402 terryoi11 terryoi11 | Email | Web | 14. july 2018 at 10:08 | React
403 JamesDip JamesDip | Email | Web | 14. july 2018 at 14:11 | React

NASHVILLE, Tenn. (AP) 锟?The man selected by Tennessee's owners to oversee the Titans and help search for a new president and chief executive officer says they have made it clear the NFL franchise is not for sale.
Vereen, who had eight catches for 86 yards, including receptions of <a href=http://www.cheapjerseysnear.us.com/>wholesale jerseys</a> 11, 16 and 24 yards on the final drive, is trying to get a feel for his new team. While playing with the Patriots, being in first place was usually a given.
Zach Mettenberger threw for 171 yards with an interception in his second straight start in place of rookie Marcus Mariota, who is out with a knee injury. Mettenberger was hurried and harassed all day to remain winless in eight career starts, with three against the Texans.
"It's always fluid," Broncos GM John Elway said. "It'll be fluid throughout the season."
Lang's readiness to jump right in and play with the injury doesn't surprise coach Mike McCarthy. He said his current starting five on the offensive line has been the <a href=http://www.nfljerseyssocheap.us.com/>Wholesale Jerseys USA</a> best during his 10-year tenure, shrugging off aches and pains on an almost weekly basis.
"On a short week, we couldn't afford to have a bunch of guys sick," Whisenhunt said.

404 Chesterzex Chesterzex | Email | Web | 18. july 2018 at 11:21 | React

A classy and clean design with clean lines will maintain your baby shower invitation appearing chic and polished. It is an aphrodisiac and adaptogen; it helps strengthen you, heals, improves stamina, subdues stress and works on the central nervous system. Talmakhana improves kidney functions and is an excellent antiageing herb.In another development, <a href=http://www.cheapjerseyswholesalejerseys.us.com/>Wholesale NFL Jerseys</a>, the Chinese Academy of Sciences, a major player in the country's space programs, will build the nation's first Mars simulation base in Northwest China's Qinghai province. It is an accessory both for men and women and would add up to make you perfect this year.The first is the piping. However, for small girls the plastic beaded jewelry items look nice and are easy to manage. Car Insurance has made the necessity of every person because in this increasable population there is difficult to safe the car from the ant accident. Besides being a kind of manager for the bets,<a href=http://www.cheapjerseyswholesalejerseys.us.com/>Cheap Jerseys Wholesale</a>, they also cover an even wider range of sports betting related activities. Beads usually are strung on wires that are shaped on the jig. These can be closed with pliers. In the 1990s, it went down to 2,000.<a href=http://www.cheapjerseyswholesalejerseys.us.com/>Cheap Jerseys From China</a>.<br>Visit my site:http://www.cheapjerseyswholesalejerseys.us.com/

405 willardit60 willardit60 | Email | Web | 22. july 2018 at 7:01 | React

Further lodgings page after concoct:
http://amparo.forum.telrock.net

406 ChrisGuire ChrisGuire | Email | Web | 24. july 2018 at 0:51 | React

<a href=https://www.vzlomtg.com/how-to-work>Как взломать телеграм</a> - Как прочитать чужую переписку telegram, взлом telegram.

407 Phillipsepsy Phillipsepsy | Email | Web | 24. july 2018 at 16:19 | React

<a href=https://www.vzlomvk.net/>Как прочитать чужую    переписку Вконтакте</a> - Взлом ВК аккаунта вконтакте, программа, предназначенная для взлома аккаунтов пользователей социальной сети vkontakte

408 DennisMuP DennisMuP | Email | Web | 26. july 2018 at 11:37 | React

In 1699, aged 52, Merian travelled to the Dutch colony of Suriname in South America. He is also the Olympic champion in 200m, 400m and 1500m freestyle. The news may or may not be in your favor, <a href=http://www.wholesalefootballnfljerseysshop.com/>Cheap NFL Jerseys</a>, but having the right facts will prepare you for any possible problems in the local market. Suzie recalled,<a href=http://www.wholesalefootballnfljerseysshop.com/>Cheap Nike NFL Jerseys</a>, 揑 switched from chips and cookies, to fruit and veggies; low and behold,<a href=http://www.wholesalefootballnfljerseysshop.com/>Cheap NFL Jerseys Wholesale</a>, so did they.Furious gun control supporters are questioning why laws are still permitting people with radical thinking or mental illness to acquire assault weapons.S.01 percent at the first three months compared with 5.Stress Driven Drinking water Flow Back to Pool: Drinking water flowing again to the pool through a committed plumbing line is pressurized by using a secondary pump (booster pump) which enhances the Venturi result thus permitting the cleaner to shift quicker and acquire a lot more particles in a shorter time period of time.Telling the extraordinary story of Merian through her works in the Royal Collection, Merian's Butterflies presents images of the natural world. Use TubeMogul as a way to distribute these video clips in as numerous different places as you can. Properly anyway, grandpa says sure younger fella come on in and display me what the heck you are speaking about. You may ask what they desire to discover a greater portion of or a lot less of and use the survey results to finetune your blog.<br>Visit my site:http://www.wholesalefootballnfljerseysshop.com/

409 Jessicavb435 Jessicavb435 | Email | Web | 26. july 2018 at 13:29 | React

Every athlete dreams of leading their team to victory. but it takes practice and skill to achieve that dream. Here are some soccer tips to help you as you strive to improve your game. Use these tips to expand your skill set and to become a valued member of your soccer team.

Make some firm passes if you want to get a reaction from other players. Firm passes are easier to control and let other players know that it is time to take action. A soft pass is a good way to draw a player into the game but is too risky if you are under pressure.

You can improve your defense with a simple drill. Dribble the ball in a small space and have another player try taking it away from you. Keep the ball for as long as possible by shielding it with your entire body. Your defensive skills will improve as you practice with this simple drill.

For short passes, use your foot's interior region. When long passing, use the front of the foot where the laces on the shoes are. This approach on kicking will help you increase the distance you can kick the ball down field.

Establish some strategies with your teammates. They ought to be able to tell when you'll cross the soccer ball, so they're able to get it. You might cross the ball in one direction for a couple of plays only to go left on the third try.

Now that you have read up on these soccer tips, take the time to practice them. Practice is vital to perfecting any skill. Join your friends, grab a ball and start practicing today. practice as often as you can. then when game time comes, you will be ready, willing and able to be a part of a winning team.
<a href=https://www.giverman.com>토토</a>, <a href=https://www.giverman.com>토토사이트</a>,<a href=https://www.giverman.com>사설토토사이트</a>, <a href=https://www.giverman.com>안전놀이터</a>, <a href=https://www.giverman.com>기버맨</a>, <a href=https://www.giverman.com>giverman</a>

410 Rolandawawn Rolandawawn | Email | 26. july 2018 at 13:57 | React

Hеllо! I'll tеll yоu mу mеthod with all the details, аs I started earning in thе Internеt frоm $ 3,500 рer dау with the hеlp оf sосiаl nеtworks reddit аnd twitter. In this vidеo yоu will find mоre dеtailеd infоrmаtion аnd аlsо seе how mаny millions havе еarnеd thоse whо hаve bееn wоrking for a уеаr using mу mеthоd. I sреcifically mаde a videо in this сараcitу. After buying mу method, уоu will understand why: http://mailstat.us/tr/t/la7sfb3srlik9hzemvgrw/c/https://vk.cc/8jfmUx

411 pepeqhom pepeqhom | Email | Web | 26. july 2018 at 19:15 | React

If you are a Director of the company or any other high-ranking position, you need a car rental service with a driver. The company "chauffeur" offers to rent luxury cars with chauffeurs at competitive prices in Minsk. For you only high-quality and reliable fleet of luxury cars brands Mercedes, Bentley, Rolls-Royse, Range Rover, etc. Our drivers have a huge driving experience and professionalism, which will certainly be a plus for you. For those who wish to hold a wedding, our experts will equip the car specifically for these needs. Contact us anytime by phone specified on the website https://ichauffeur.by

412 cavasicogs cavasicogs | Email | Web | 27. july 2018 at 5:28 | React

Хотите провести вечер за просмотром фильмов в отличном качестве, но не можете подобрать нужный вам сайт? Ресурс https://kinolook.su/ предлагает всем желающим смотреть фильмы в HD качестве абсолютно бесплатно и без регистраций. На сайте Вам доступен огромный выбор фильмов по разным категориям: боевик, комедия, мелодрама, приключения, мультфильмы и многое другое. Для любителей сериалов также присутствует данный раздел, где собраны только лучшие за все время сериалы зарубежной и российской киноиндустрии. Посетив данный сайт, Вы останетесь довольны как качеством, так и количеством фильмов!

413 selenamq16 selenamq16 | Email | Web | 28. july 2018 at 4:37 | React

Sexy photo blog
http://sexypic.erolove.in/?entry-rachelle
water king softener seattle  hairy girls 3 4 glow stick specials behyler young company sora hentai

414 roncs16 roncs16 | Email | Web | 31. july 2018 at 6:44 | React

Sexy blog pictures from internet  
erotic reading erotic tv show erotic india sex dolls www.erotic.co.za    
http://asian.erolove.in/?jayde  ;
  erotic yoga erotic historical romance victorian erotic novels free sex sexy chat

415 seanaPon seanaPon | Email | Web | 1. august 2018 at 12:21 | React

Ресурс http://luberci.russia.x-narod.ru/ предлагает всем желающим кому исполнилось 18 лет услуги интимного характера в городе Люберцы. Специально для Вас мы отобрали только лучших девушек для приятного времяпровождения. Огромный список не оставит никого равнодушным, к Вашим услугам негритянки, китаянки, славянки, в возрасте и молодые, а также мужчины по вызову и многое другое, что может понадобиться для тех кому нужна услуга интима. Кто хочет просто пообщаться, либо найти себе пару то может воспользоваться форумом на сайте или интим чатом. Воспользуйтесь нашими услугами, и Вы останетесь довольны выбором.

416 laceckeype laceckeype | Email | Web | 1. august 2018 at 17:21 | React

Желаете приобрести сериалы на dvd дисках по доступной цене? Посетите наш сайт http://serialexpress.ru на котором Вы сможете купить диски отечественных и зарубежных сериалов, мультсериалы, документальные фильмы и т.п. Все представленные dvd диски с сериалами только наивысшего качества, как звучания, так и самого видео. Если по каким либо причинам Вы не можете найти свой телесериал, то наша команда готова сделать специальный заказ и записать фильм индивидуально для Вас. Огромный выбор и удобный поиск поможет вам найти практически любой сериал максимально быстро. Доставка товара осуществляется в любой регион РФ.

417 matildavp18 matildavp18 | Email | Web | 2. august 2018 at 14:39 | React

Updated engagement number:
http://etta.post1.telrock.org

418 WilliesWalry WilliesWalry | Email | Web | 4. august 2018 at 13:31 | React

Hello.

Downloads music club Dj's, mp3 private server.
http://0daymusic.org/

Private FTP Music/Albums/mp3 1990-2018:
Plan A: 20 EUR - 200GB - 30 Days
Plan B: 45 EUR - 600GB - 90 Days
Plan C: 80 EUR - 1500GB - 180 Days

Best Regards,
Robert

419 MorrisHox MorrisHox | Email | Web | 5. august 2018 at 19:01 | React

Laminine LPGN ?? Аналог ламинина AminoBoosters дешевле в 3-6 раз. В 1 капсуле AminoBoosters 400 мг, а  в Laminine 200.  Сырье, технология  д-ра Эскеланда - только разные названия.  Заработок без обязательных ежемесячных покупок и без вложений, можно без приглашений
Подробно на сайте http://1541.ru  viber +380976131437  Скайп evg7773

Analogue of Laminine AminoPure (AminoBoosters) are 3-6 times more affordable as Laminine by LPGN. To learn in Russian how to earn money in this projekt ( not mlm) and how to get a product at a price 4 times cheaper than Laminine, contact me on skype evg7773 http://1541.ru
English Buy http://1541.ru/rz1.html

Protandim Nrf2 в 1 миллион раз эффективнее любых антиоксидантов.
На базе Протандима Созданы удивительные крема антистарения для кожи. Они стали прорывом в мире антивозрастной косметики.
Смотрите на сайте http://1541.ru/cms/protandim-nrf1-2.php

420 CharlesPhibe CharlesPhibe | Email | Web | 8. august 2018 at 22:35 | React

путный веб ресурс https://spbescort.info/deshevye/

421 Frankdak Frankdak | Email | Web | 8. august 2018 at 22:42 | React

<a href=https://hydrashop.biz/>оригинальный сайт гидра</a> - гидра маркет, как обойти блокировку гидры?

422 vernasf16 vernasf16 | Email | Web | 9. august 2018 at 11:50 | React

Myy new folio
http://date.super.purplesphere.in/?stage.yvonne
  online dating chat room free date thai ladies across the room dating agency black girls dating sites local lesbian dating

423 heididv11 heididv11 | Email | Web | 10. august 2018 at 3:11 | React

New adult blog website
   massage old men white widow cannabis plant female slave contract  
http://sissytales.porndairy.in/?blog.jaquelin
  information on rape women sex to women barbie games barbie panty hose in lace com sissy in boots modern day chastity belts black people in south africa erotic hypnosis com

424 AlbertIdori AlbertIdori | Email | Web | 13. august 2018 at 12:41 | React

<a href=https://cardswm.com/>как с карты положить на вебмани</a> - вебмани процент за перевод на карту, купить карту вебмани онлайн.

425 Anthonynouro Anthonynouro | Email | Web | 14. august 2018 at 14:08 | React

weather web site <a href=http://crackzipraronline.com>zir rar password recovery online</a>

426 Michaellib Michaellib | Email | Web | 15. august 2018 at 22:00 | React

<a href=https://www.trackmessenger.org/>hacking free</a> - hacking messeges fb messengerhacking fb messenger, hacking free

427 hazelva3 hazelva3 | Email | Web | 15. august 2018 at 23:30 | React

Indecorous blog pictures from internet  
http://amateurblowjob.adultnet.in/?april
  erotic games pc porn wow erotic erotic epub erotic actress

428 cherryyz2 cherryyz2 | Email | Web | 16. august 2018 at 1:08 | React

Erogenous pictures blog    
http://latexsex.net.erolove.in/?dignity-diane
   korean erotic shunga erotic art erotic games download adult dvd

429 rhodauc18 rhodauc18 | Email | Web | 17. august 2018 at 2:20 | React

Assignment servant moved:
http://patty.blogs.telrock.org

430 abigailgy18 abigailgy18 | Email | Web | 17. august 2018 at 10:34 | React

Updated contrive number:
http://alex.post1.telrock.org

431 AngeloDab AngeloDab | Email | 20. august 2018 at 2:41 | React

PTHC FORUM

Most CP Shortclip 2018 Classy Group

http://vvv.unoforum.pro/?0-0

Practiced files 2000-2017BANG Choosing Gleaning Engrossed 1201-1500 Files Additionally showing !!! UNSHACKLED !!!!!

Siberian Mouse Whip-round

Crave Modelkids Dvd 1 - 44 Antisocial showing

Outlook as a hankering seeking Anal Series 1 - 25 Hush-hush showing !!!

https://qil.su/OYaoqM

Requisite a hankering against Pic Dvd 1 - 50 Undisclosed showing !!! SUFFER !!!!!

432 cathleennv11 cathleennv11 | Email | Web | 20. august 2018 at 5:00 | React

Updated engagement call:
http://hd.porn.pictures.hotblog.top

433 JamesFried JamesFried | Email | Web | 20. august 2018 at 5:34 | React

<a href=http://fetishfan.net/trampling/>trampling foot</a> - female pantyhose, for fans of licking feet

434 dobornug dobornug | Email | Web | 24. august 2018 at 5:49 | React

Если Вы являетесь директором компании или любой другой высокопоставленной должности, то вам необходима услуга аренда автомобиля с шофером. Компания “iChauffeur” предлагает взять в аренду роскошные автомобили с шоферами по выгодным ценам в Минске. Для вас только качественный и надежный автопарк  элитных автомобилей марок Mercedes, Bentley, Rolls-Royse, Range Rover и т.п. Наши водители имеют огромный стаж вождения и профессионализм, что безусловно окажется плюсом для Вас. Для тех, кто желает провести свадьбу, наши специалисты оборудуют автомобиль специально для этих нужд. Обращайтесь в любое время по телефону указанный на сайте https://ichauffeur.by

435 DennisMuP DennisMuP | Email | Web | 24. august 2018 at 16:10 | React

Why gamble with ppc only to “throw” your money down the drain? If you’re new to internet marketing at all, that’s an quick manner to lose your business fast. It is what difference we have made to the lives of others that will determine the significance of the life we lead.""Vodacom together with its partners believe that we can help address this challenge by broadening access to literacy in this way," Joosub said. Nowaday whenever we get a chance to visit any industrial estate we will definitely find the heartbreaking situation there.But what about blogging for traffic if you don’t possess your personal blog?It is not necessary to spend hundreds of dollars developing your own blog.These are typically appetite suppressant capsules. You may want to buy a sports car for the pleasure of owning one or you may be a car enthusiast either way it is a great deal of fun. This specific will enable you to get pleasure from more from an effect gui. The idea packages an Eight hundred Megahertz Marvell MG2 singlecore processor. If you have a fabulous item plus a profitable compensation program it’s attainable to retire immediately after getting 5 to 10 years in this industry.com posted photos of a stage, <a href=http://www.cheapwholesalenflauthenticjerseys.com/>Cheap Jerseys Sale</a>,<a href=http://www.cheapwholesalenflauthenticjerseys.com/>Cheap NFL Jerseys Wholesale</a>, an outdoor dance floor,<a href=http://www.cheapwholesalenflauthenticjerseys.com/>Wholesale Jerseys From China</a>, dining tables and a large cake being brought into the house that Aniston and Theroux share in BelAir, a posh hilltop neighborhood of Los Angeles. Irrespective of which often cloth you have chosen, no one will ought to endanger when using the portability of this product.<br>Visit my site??http://www.cheapwholesalenflauthenticjerseys.com/

436 tamibp1 tamibp1 | Email | Web | 24. august 2018 at 20:29 | React

Very recently started new protrude:
http://joel.blogs.telrock.org

437 Ernesthes Ernesthes | Email | 25. august 2018 at 1:21 | React

Original replica Shop online ; buy Replica ; designer replica handbags, cheap wallets, shoes for sale.
Gucci, Versace, Balenciaga, Prada, Fendi, Max Mara, Dolce&gabbana etc.
https://www.instagram.com/elite_styleinua/

438 ThomasHex ThomasHex | Email | Web | 27. august 2018 at 23:17 | React

PTHC FORUM

Chuck b surrender someone a lambasting CP Shortclip 2018 Lavish Assemblage

http://vvv.unoforum.pro/?0-0

Pass‚ files 2000-2017HUNTING-LODGE Classy Gleaning Definitely 1201-1500 Files On the conniving showing !!! CONSENTING !!!!!

Siberian Mouse Garnering

Thirst after Modelkids Dvd 1 - 44 Specifically showing

Concupiscence after Anal Series 1 - 25 Brief !!!

Confine an angling spring back Pic Dvd 1 - 50 Vernissage !!! UNCONSTRAINED !!!!!

439 ThomasHex ThomasHex | Email | Web | 29. august 2018 at 1:16 | React

PTHC FORUM

Most apropos CP Shortclip 2018 Aristocratic Garnering

http://vvv.unoforum.pro/?0-0

Skilled files 2000-2017SLUG Restricted Aggregation Non-restricted 1201-1500 Files Pee showing !!! UNLOOKED-FOR !!!!!

Siberian Mouse Gleaning

Lively in a obscurity on a yen an lay eyes on to Modelkids Dvd 1 - 44 Start

Seeking Anal Series 1 - 25 Vernissage !!!

Payment the duration of Pic Dvd 1 - 50 Vernissage !!! EMANCIPATED !!!!!

440 CharlesFek CharlesFek | Email | Web | 31. august 2018 at 22:00 | React

I want get a pair of footwear,but I don't know which webstore is much better.
Who can give me some advocate?

441 losetTiz losetTiz | Email | Web | 31. august 2018 at 23:00 | React

Ресурс animeshop-akki.ru – уникальный и передовой в России интернет-магазин, специализирующийся на продаже аниме-товаров и аксессуаров. На сайте http://animeshop-akki.ru имеется специализированный агрегатор, посредством которого каждый сможет создать свой уникальный дизайн и заказать его печать на футболке, кружке, значке и т.д. Более того, в ассортименте магазина представлены тысячи различных аниме-товаров. Тут каждый найдет для себя оптимальный вариант. Предлагаются выгодные цены на всю продукцию, различные варианты оплаты и доставка по всей России.

442 DavidTaP DavidTaP | Email | Web | 1. september 2018 at 1:21 | React

<a href=https://razleton.com>ооо инвестиции +и технологии</a> - инвестиции 2017 год, ежедневный оплата работа

443 RichardDug RichardDug | Email | Web | 1. september 2018 at 10:56 | React

Добро пожаловать в GEC Green Energy Coin - это успешный  блокчейн проект, ориентированный на энергетический сектор мировой экономики в области «зеленой энергетики».
GEC GreenEnergyCoin - успешный блокчейн проект, ориентированный на энергетический сектор мировой экономики в области «зеленой энергетики» - производство электроэнергии из возобновляемых
источников энергии.
GEC является продуктом блокчейн технологий инвестиционного класса. Это блокчейн технология, которая используется как передовые финансовые и промышленные технологии для производства и продажи
продукта с высоким спросом.
Такой продукт - это электричество, которое потребляется и продается на рынках стран, которые имеют постоянный дефицит в генерируемой мощности и зависят от его импорта.
GEC - это блокчейн проект, объединяющий инвесторов, которые решили финансировать строительство солнечных энергетических установок (SPP) моделью "crowdfunding" для получения дохода от их
использования.
Децентрализованные и прямые инвестиции в проект GreenEnergyCoin будут реализованы путем покупки токенов GreenEnergyCoin (далее - GEC), созданных на основе блокчейн Ethereum, которые можно было
бы проще обменять на существующих криптобиржах на другую криптовалюту или на деньги. Полную информацию вы найдёте тут:
Сайт проекта: <a href=https://www.greenofekcoin.com>https://www.greenofekcoin.com</a>
YouTube канал: <a href=https://www.youtube.com/channel/UC4vbrd5hSFcJYrK7R_AZ2YA?sub_confirmation=1>https://www.youtube.com/channel/UC4vbrd5hSFcJYrK7R_AZ2YA?sub_confirmation=1</a>
Telegram канал: <a href=https://t.me/joinchat/AAAAAE5ztMy7OP1TBa50ug>https://t.me/joinchat/AAAAAE5ztMy7OP1TBa50ug</a>

444 CharlesAnymn CharlesAnymn | Email | Web | 1. september 2018 at 12:55 | React

<a href=http://www.prtime.ru/2018/05/08/peredovye-metody-lecheniya-k.html>операция лазерная коррекция зрения</a> - минусы лазерной коррекции зрения, зрение коррекция

445 williebr1 williebr1 | Email | Web | 2. september 2018 at 21:55 | React

Perfectly started fresh project:
http://randy.moore.pics.sexgalleries.top

446 earnestineyn11 earnestineyn11 | Email | Web | 6. september 2018 at 21:21 | React

Hip available porn instal  
http://men.sexblog.pw/?sylvia
  bondage erotic moments gay sex erotic means erotic hug

447 LarryPoido LarryPoido | Email | 7. september 2018 at 5:03 | React

Do you like Manga?
Look at the BEST Manga Online Catalog:
http://mangatown.benefitz.gq/

448 Sergiojoumn Sergiojoumn | Email | 8. september 2018 at 14:38 | React

Analogue of Laminine AminoBoosters are 3-7 times more affordable as Laminine by LPGN. http://www.getyourboomback.com/#_l_2ox To learn how to get a product, contact me at t.+12487304178 Skype tatyana.kondratyeva2

449 vilmaxe2 vilmaxe2 | Email | Web | 8. september 2018 at 20:01 | React

Chit my recent engagement
http://eurodate.sexblog.top/?stage.jaime
  free adult freind finder pos singles dating site meet a friend sex datingsites teen dateing sites

450 Merryvon Merryvon | Email | Web | 10. september 2018 at 4:24 | React

Cock-squeezing Snatch Rogue In the Mercy of the Crowd Blond schoolgirl taking two cocks Two lolita honies share a shaft Oxygen orgy Jayden is great at negotiating Do not stand between cunt and penis! Tracey Sweet Attractive chicks Ivana is leasing a flat.., with help of her cootchie

451 Ploft Ploft | Email | Web | 11. september 2018 at 18:07 | React

Hello.  We cast most suitable hgh therapy.

<a href=https://healthgains.com/prp-for-hair/>hgh therapy</a>

452 Gerardtaw Gerardtaw | Email | Web | 12. september 2018 at 4:52 | React

помидоры фаршированные куриным филе и овощами    <a href=http://nalatty.com/recipes/pomidory-farshirovannye-kurinym-file-i-ovoshhami/>http://nalatty.com/recipes/pomidory-farshirovannye-kurinym-file-i-ovoshhami/</a>

453 Investor Investor | Email | 13. september 2018 at 14:01 | React

Mark Zuckerberg maybe interested in Viuly crypto currency:
https://www.google.com/search?q=viuly
If Viuly are integrated into facebook, the price of this crypto currency can grow hundreds of times.

454 deconRab deconRab | Email | Web | 13. september 2018 at 14:59 | React

У Вас имеется собственный сайт, и Вы желаете занимать лидирующие позиции в своей нише? Ресурс http://seowebseo.com предлагает Вам услуги в области продвижения любого сайта путем выхода в топ по Вашим запросам в поисковых системах. Опытная команда состоящая из профессионалов проанализирует, изучит Ваш продукт и, основываясь на данных, начнет свою работу в кротчайшие сроки. Отличительной чертой является полное возвращение денежных средств в течение первых 90-хдней, гарантии и компенсации, никаких скрытых платежей и др. Заказывайте качественное SEO продвижение сайта в Бишкеке по WhatsApp: +996 777 355 000

455 Hassandessy Hassandessy | Email | Web | 16. september 2018 at 20:21 | React

лангустины жареные    <a href=http://ladystory.ru/?p=27440>http://ladystory.ru/?p=27440</a>

456 MariSeino MariSeino | Email | Tuesday at 2:45 | React

Hello! look at my pictures http://catcut.net/Czvw

457 Andrewarime Andrewarime | Email | Web | Tuesday at 10:53 | React

http://micro-plastic.com/ 台北-中和【均媄醫美診所】─台北微整形、童顏針、玻尿酸最推薦的醫美診所!

458 naterfuddy naterfuddy | Email | Web | Wednesday at 18:03 | React

Ознакомиться с политическими новостями, быть в курсе нововведений позволит сайт http://www.politicsglobal.ru, на котором представлена наиболее полезная, качественная информация, которая касается всех. Если вы желаете быть в курсе последних новостей, то обязательно заходите сюда. Здесь сконцентрирована самая свежая и злободневная информация. Делитесь ее со своими друзьями. Чтобы почитать новости, не обязательно регистрироваться на сайте – это значительно упрощает пребывание на нем. Это ваш проводник в мир политики.

459 pedromz69 pedromz69 | Email | Web | Thursday at 14:15 | React

Just started new occupation:
http://essie.go.telrock.net

460 CharlesRiz CharlesRiz | Email | Web | Thursday at 14:16 | React

<a href=https://www.vzlomwa.com/>программа +для взлома whatsapp </a> - взлом ватсап бесплатно, Как прочитать чужую переписку.

461 Brianjed Brianjed | Email | Web | Thursday at 14:30 | React

<a href=https://www.instatracker.org/>service for hacking the password, accounts, other people's correspondence Hacking ok.ru</a> - how to hack Instagram login and password VzlomVK, Services for hacking Instagram to order

462 MorrisHox MorrisHox | Email | Thursday at 23:16 | React

Женщины СНГ. Вы можете получить Гражданство Израиля. Брак с израильтянином. Можно Формальный. Гарантия 100%. Дорого. Обращаться на почту znakfortune@gmail.com

463 hilacRit hilacRit | Email | Web | Friday at 10:07 | React

Центральное бюро удостоверений предлагает вам заказать документы на рабочую специальность. Так вы сможете устроиться на работу по той специальности, к которой вы больше всего тяготеете. Оформить заявку на получение документов вы сможете на сайте http://cburf.com/, где работают профессионалы своего дела. Для обеспечения своего будущего заказывайте удостоверение уже сейчас. Чтобы стать обладателем высококлассной специальности, необходимо выбрать ту профессию, которая вам больше всего нравится. Но самое главное, что документы вы получите уже через 3 часа после оформления заявки. Удостоверение привезет вам доброжелательный курьер и в самые короткие сроки.

464 PhillipBit PhillipBit | Email | Web | Friday at 21:34 | React

<a href=http://tehmash-region.ru/>Технические ткани</a> - резинотехнические изделия, Технические ткани

465 lanipBow lanipBow | Email | Web | Yesterday at 18:59 | React

Необходимо приобрести удостоверение по конкретной специальности? В этом случае вам точно поможет сайт http://cburf.com, который выдает «корочки» гос. образца. Если вам пообещали высокооплачиваемую работу с оптимальными условиями заработка, то обязательно заполните заявку на сайте, чтобы получить документы как можно быстрей. Так у вас появится уникальная возможность построить карьеру на собственных знаниях. Не медлите, ведь ваше будущее только в ваших руках, осталось лишь получить диплом, подтверждающий ваши отменные знания. Уже вскоре он будет у вас на руках.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.